NOVOLUNÍ VE VODNÁŘI – 24. 1. 2020

01/22/2020

Klíčové slovo: „pravda", klíčová myšlenka: „vím, bourám přežité a nastoluji nové".

Toto znamení spadá pod živel vzduchu a spojuje nás s energií ducha. Vodnářům vládne revoluční planeta Uran, která podporuje silnou touhu po svobodě, pokroku, změny a oproštění se od minulosti. Nastává čas osvobodit se od situací, které nás svazují, hledat pravdu, být originální, nápaditý, nezávislý a svůj. Zároveň je potřeba stát nohama pevně na zemi a být napojen na realitu.

Vodnářská energie často přináší odvážné, náhlé, nečekané zvraty společně s tvůrčími myšlenkami. Novoluní může přinést do života zcela nové projekty, prostor pro realizaci nových trendů a inovativních nápadů, které jsou často projektem pro dobro společnosti jako celku.

ROK 2020 Z POHLEDU NUMEROLOGIE

01/03/2020

Celý článek: ZDE

Novoluní v Kozorohu – 26. 12. 2019

12/23/2019

Zimním slunovratem nám Slunce vstoupilo do znamení Kozoroha, které je symbolikou přísnosti, odpovědnosti, struktury, jistoty a trpělivosti. Čas kozoroha nás vede naučit se lepší disciplíně, plnit důležité povinnosti, věnovat prevenci zdraví, udělat si např. pořádek v účtech či bilancovat nad dosaženými úkoly. Vliv tohoto novoluní bude působit na jednu z hlavních oblastí života a tím je práce. Budeme mít tedy snahu o postup v kariéře a získat lepší pracovní podmínky. Zde může nastat pořádek či odměna, nabytí síly či ambic se prosadit a dosáhnout tak na vlastní touhy či přání. Uvědomíme si tím svou vlastní hodnotu. Vliv novoluní také otevírá cestu ke stabilitě domova a bydlení, může dojít ke zlepšení zdraví a psychiky. Naučte se efektivněji hospodařit s časem a udělejte si prostor na rozplánování příštího roku.

Novoluní ve Střelci

11/18/2019

Slunce vstupuje do znamení Střelce letos dne 22. 11. a jeho tématem je naučit se soustředit pozornost na podstatu svého záměru. Tedy nenechat se rozptýlit rozmanitostmi možností a příležitostí, které život nabízí. Střelci panuje ohnivý živel, jehož síla je expanzivní, otevřená, štědrá, plná pozitivní energie, optimismu a zcela podpořená planetou Jupiter.

Toto Novoluní otevírá cestu k našemu duchovnímu rozvoji, potřebě rozšíření znalostí, touze po nových poznatcích a zkušenostech. Je potřeba následovat svoji vnitřní moudrost srdce, víru a pravdu, která nás dovede do cíle, jenž hledáme. Může nás to vést k častým návštěvám a cestám (i do zahraničí), často i skrz mysl mimo pozemské sféry.

Je čas na hledání smyslu a cíle svého života či otevření nových možností. Období je vhodné zaměřit na psaní, publikování, učení se (přednášky, kurzy, semináře), zkoušky anebo alespoň vytvoření studijního plánu. Ve vztazích můžeme vnímat více volnosti, svobody či originální aktivitu. Pomoci můžeme i posílením myšlenek (Rituálem pro lepší svět) na zlepšení stavu života a zkvalitnění podmínek celé planety Země.

Novoluní ve Štíru – 28. 10. 2019

10/23/2019

Energie znamení Štíra je spjata s naší regenerací, potřebou vnitřního růstu, transformace a znovuzrození. Čas na proměnu, která nás vede pod povrch do hloubky našeho nitra, k procesu odpuštění a vzdání se všeho, co je již přežité i negativního způsobu žití, nefunkčních nastavení a propuštění všeho, co nám bere čas a vnitřní sílu. Do popředí vstupuje téma sexuality, financí a společného vlastnictví. Ideální čas pro záležitosti spojené s účetnictvím, pojišťěním, dědictvím či poslední vůlí. Prostor na duševní terapii, sebeanalýzu a duchovní studium.

Novoluní ve Vahách - 28. 9. 2019

09/25/2019

Slunce nám nyní vstoupilo do znamením Vah a pobude tam až do 23. října. Váhám vládne planeta krásy Venuše, která nás vede k harmonii, vyváženosti, vnitřní kráse a přirozenosti.

Díky tomuto novoluní máme znovu šanci najít ztracenou rovnováhu a soustředit se na prohloubení souladu ve vztazích všeho druhu. Tím prvotním je vztah k sobě a vyrovnání se svými vlastními protipóly, propojení své Vnitřní ženy a Vnitřního muže, jejichž odrazem jsou nám poté všechny ostatní vztahy s druhými lidmi kolem.

Urovnejme si spory a veškerý nesoulad, který se nás dotýká, podívejme se na smlouvy a dohody, zejména ty pracovní. Nyní se nám mohou otevřít nové pracovní vztahy a zlepšit jejich zázemí. Je také čas na vylepšení zdravého životního stylu, cvičení, stravování, detoxikaci či ozdravný proces směřující ke zdraví a celkové životní pohodě. Popracujme na rovnováze ve všech našich životních oblastech: zdraví, vztahy, práce (kariéra), finance (majetek), zájmy (koníčky), vzdělávání, seberozvoj..

Novoluní v Panně - 30. 8. 2019

08/26/2019

 Tématem tohoto novoluní bude otázka zdraví, práce, spolupráce, péče o sebe a blízké.

Nyní až do 23. září nám Slunce prochází zemským znamením Panny, které přináší do našich životů podstatnou stabilitu, smysl pro detail, analýzu, zodpovědnost a potřebu úklidu jak navenek, tak uvnitř. Energiím Panny vládne Merkur – planeta komunikace, sdílení informací a inteligence. Je čas, abychom se zaměřili na své zdraví, a to i preventivně, např. změnou životního stylu, úpravou jídelníčku a vnímali také dobrou psychickou pohodu.

Se znamením Panny je spojena symbolická postava Panny Marie a její síla, ochrana a čistota.

Panna Marie - nazývána jako Královna andělů, vyzařuje lásku a soucit, objímá děti, dospívající a všechny zraněné lidi v bolesti, uzdravuje "Vnitřní dítě" a pomáhá s tématem mateřství.

Našim úkolem bude nyní také otázka praktičnosti, dobrého hospodaření, kontrola vztahu k pracovní a finanční oblasti. Ideální čas k získání informací, prostředků či kontaktů a nalezení nových možností, vyřešení našich obtíží, čas pro důležitá rozhodnutí, sebeanalýzu vlastního rozvoje, odhalení chyb a jejich náprava.

Jak jsme spokojeni a co sami můžeme udělat jinak?

Novoluní v Panně je ideální dobou pro nastolení trvalých změn, nasměrování v pracovní a kariérní oblasti, nové spolupráce a aktivity. Při tomto novoluní se sejde 5 planet - Slunce, Luna, Venuše, Merkur a Mars v Panně a vytvoří tak spolu silné energie.

Novoluní V Panně nám napomůže se zbavit nepříjemných zlozvyků a postojů, které již nechceme. Povede nás k čistotě, pořádku, systému, střízlivosti a efektivnosti. Pozor na zvýšenou míru kritiky, na místě je pozitivní myšlení, víra v sebe a své schopnosti.

LVÍ BRÁNA

07/24/2019 

Každoročně koncem července se Slunce, planeta Země a Sirius přemísťují na obloze tak, že přitom vytvářejí propojení mezi fyzickou a spirituální úrovní našeho vnímání. Dochází k posvátnému otevření Hvězdného Portálu Lví Brány. Tato spirituální brána se letos otevírá 25. července, 8. srpna dosáhne svého vrcholu a 12. srpna se opět uzavře. Proč název Lví brána? Označení dostala díky znamení Lva, pro něhož je v astrologii Slunce domovem.

Nyní se tedy nacházíme v čase aktivace nových světelných kódů, které mají zvýšený energický dopad na naše těla. Čas, kdy bude potřeba ukotvit nové vibrace, provést tzv. aktualizaci našeho těla, duše i ducha.

Sirius vychází každoročně v tomto čase a je spojován s novými začátky, novým Světlem, vhledy, uvědoměním a myšlenkami, přináší s sebou nové úrovně vědomého probuzení. Přívaly světelných vln vyzařujících ze Siria nesou příliv božské moudrosti a vyspělého vědění z vyšších sfér (známých jako vzestoupené světelné kódy), které vtékají na naši planetu a jsou našimi energetickými těly integrovány, probouzí naše vědomí a aktivují naši DNA.

Když je tento energetický portál otevřen, paprsky ze Siria dopadají na planetu Zemi a pomáhají urychlovat náš osobní a spirituální rozvoj. Dochází k řadě rychlých transformačních událostí, které nás vedou k realizaci dalších osobních plánů. Jsme intuicí vedeni provést důležitá rozhodnutí v podstatných životních oblastech. Ten, kdo je otevřen a ochoten přijmout, jemu tento světelný portál pomůže obdržet příliv spirituální moudrosti, zaktivovat a vyživit srdeční čakru, obohatit nás kreativitou, hojností, harmonií, rovnováhou, odvahou a vnitřní silou.

Toto období je vhodné pro propuštění a odpojení (očištění) všeho přežitého, co již v tuto dobu s námi nesouzní. Vše staré potřebuje odejít, abychom vytvořili prostor pro nové. Díky meditacím si dovolme udržet klidný stav mysli a vpustit do svého energetického pole plnou aktivaci Světla k probuzení našeho vnitřního potenciálu pro další kroky životem.

Podpořte sami sebe a zapojte se do dálkové meditace, která se koná 1. srpna 2019 na Novoluní ve Lvu.

Slunce v duši.

Zuzana Světlana

 

NOVOLUNÍ VE LVU - 1. 8. 2019 

07/22/2019

V úterý 23. 7. nám Slunce nastupuje na měsíc do znamení Lva. Jaké energie a výzvy můžeme tedy očekávat během následujících dní? Jedná se o živel ohnivý, jenž přináší nárůst energie. Lev nás spojuje s naším vnitřním středem, vůlí a schopností se zviditelnit. Přináší příval emocí, potřebu uznání a ocenění.

Předchozím znamením Raka jsme si uvědomili vztah k matce, ženské energii, svému nitru, duši, minulosti a pasivitě. Lev je zástupcem naší mužské energie a vitality, představuje našeho otce a vztah k němu.

Tématem novoluní ve Lvu je veškerá tvorba, tvořivost a děti.
V tomto čase je dobré se zaměřit na svou vnitřní sílu, uvědomit si a posílit 3. čakru (solar-plexus), která je hnacím motorem našeho života. Přivolat do cesty pozitivní energii, sebevědomí (být si vědom sám sebe), vstřícnost, úspěch a prosperitu. Podpořit v sobě odvahu, uvědomit si své talenty, schopnosti a nadání, nebát se projevit navenek.

Velkým tématem je spojení s esencí svého Vnitřního dítěte, to je bezstarostná část v nás, která miluje kreativitu spojenou s radostí a optimismem. Zkuste sami sebe obejmout, dopřát si laskavost, péči a přijímat s pocitem, že si zasloužím.

Na konci srpna nás čeká ještě jedno Novoluní (30.8.), ovšem to už bude o jiném tématu, tak až příště.

Zuzana

Slunovrat

06/20/2019

Letní slunovrat je astronomický pojem pro čas, kdy sluneční paprsky dopadají kolmo na obratník Raka. Během jara se místo východu Slunce posouvá směrem k severu. První den astronomického léta dosáhne nejzazšího bodu a začne se vracet. Slunce o letním slunovratu stráví na obloze nejdelší dobu, stojí nejvýše nad obzorem a stíny jsou ten den v poledne nejkratší v celém roce. Na severní polokouli nastává nejdelší den a nejkratší noc, a tím nám začíná astronomické léto. Příroda nám naděluje spoustu krásných zážitků a okamžiků. Slunovrat nás vede opět k návratu k sobě, k oslavě léta, světla a tepla, spojuje nás s elementem ohně a přináší hojnou dobu úrody.


Novoluní v Raku  - 2. 7. 2019

Nástupem slunovratu 21. června Slunce prochází znamením Raka a pobude v něm až do 22. července. Znamení Raka je spojeno s domovem, rodinou, mateřskými city a našimi tradicemi. Tento čas přináší novou cestu k domovu a upevnění rodinného zázemí. Budeme mít potřebu péče, oddanosti a starosti o druhé. Vnímat více skrz intuici, cítit a soucítit. Znamení Raka je spojeno s minulostí, a proto můžeme potkat situace a lidi, které již známe z minulosti.

Živlem Raka je voda, ta nás spojuje s našimi city a pocity, s naší proměnlivostí a emocemi. Planetou Raka je Měsíc, a proto lze nyní vnímat více než kdy jindy, vliv fází Měsíce na obloze. Pozor si dejme na přecitlivělost, náladovost a vztahovačnost. Svou citlivost a intuici je nyní dobré vnést do tvořivosti.

Tématem novoluní v Raku je potřeba zaměřit se na domácí pohodu a klid, ochranu své rodiny, sebe a svých blízkých. Vylepšit svůj domov či pracovnu, přitom můžeme využít principů feng-shui. Na místě je také zvýšená potřeba dobře hospodařit a naučit se šetrně zacházet s financemi. Je čas popracovat na tématu vztahu mezi rodiči a dětmi. Uvědomit si, co pro nás znamená rodina, rodiče (zejména matka), domov a děti. A více času nyní trávit s nimi.

Sluncem zalité letní dny.

Novoluní ve znamení Blíženců - 3. 6. 2019

06/03/2019

Znamení Blíženců patří ke vzdušnému živlu a jejich planetou je Merkur. Jsou znamením, které přináší zvýšenou komunikaci, předávání informací, rozšiřují myšlenkové obzory, zvídavost, chuť poznávat, cestovat a učit se nové věci. Blíženci se řídí především svým rozumem, jsou intelektuálně nadaní, všestranní, objektivní a schopni dělat více věcí najednou.

Čemu bychom se tedy měli nyní věnovat? Především správně vedené komunikaci ve vztazích všeho druhu, získávání, sdílení a následné předávání informací. Také se zaměřit na podstatné oblasti a změnit zde nevyhovující formy, myšlenkové postupy a vzorce, ty pak nahradit novými postoji. Také rozšířit si obzory a podívat se na situace z jiného úhlu pohledu, vnímat i protikladné stránky. Nastává čas na cestování, učení se, nové projekty, zvýšení kvalifikace, vzdělávání, návštěvu kurzů a školení, s tím spojený vnitřní růst, posílení svého ducha a seberozvoj. Po nabytí zkušeností a vlastním zhodnocení pak uvést do praxe. Je vhodné období např. na koupi dopravního prostředku, nového mobilu, počítače, knihy. Také čas naučit se pracovat se svou vnitřní moudrostí. Věnujme pozornost svému dechu, je základem našeho života.

Využijme proces, který se nám nabízí. Buďme si vědomi, že si tvoříte svou realitu, a že od Jarní rovnodennosti vše, co bylo zaseto jako počátek (semínko) ve znamení Berana, bylo dále ve znamení Býka vloženo do hmoty a nyní v Blížencích se projevuje skrze naši mysl. Tvoříme základy své přítomnosti a událostí, které nám pak budou vstupovat jako témata a zkoušky do cesty v průběhu roku, až do další jarní rovnodennosti. Máme ve svých rukách, abychom svůj život naplnili něčím smysluplným.

Novoluní v Býku - 5. 5. 2019

05/05/2019

Každé Novoluní je spojeno s počátkem nového cyklu. Je to okamžik pro nové příležitosti, plánování a realizace své budoucnosti a také čas pro rozloučení se s minulostí. Při každém Novoluní stojí planeta Měsíc a Slunce ve stejném znamení zvěrokruhu. Pokud máme důkladně připravené vlastní plány, nyní můžeme počítat s jejich podporou.  

Připomeňme si, že základní energií zemského živlu znamení Býka je životní stabilita, vyrovnanost, rozvaha, praktičnost, zaměření se na hmotu, půdu, majetek a úspory. Také potřeba pohodlí, vychutnávání a cit pro krásu a umění. Energie Býka nás vede k potřebě mít, hromadit a vlastnit.

Novoluní v Býku připomíná, že co máme nyní naplánováno a začneme realizovat, bude mít dlouhé trvání. Nyní dostáváme příznivou energii hlavně do oblasti financí, výdělků a majetku. Stabilita je spojena s místem, kde se cítíme zakořeněni, kde je náš domov a jistota dobrého životního zázemí ve vyrovnaných majetkových poměrech. Zaměřme se na spojení s půdou, energií země, dřevem, kameny. Je čas uvědomit si své vlastní pravé životní hodnoty a také hodnotu sebe sama. Podívat se, po jakých hodnotách toužíme a jestli je máme. Nebojme se změn a nových možností, které se nabízejí, život je změna. Rituálem meditace nyní můžeme podpořit vlastní prosperitu, zvýšení a udržení úspor, bohatou úrodu, vlastní hojnost i dostatek v rodině, spokojené bydlení a další…Investujme čas a finance do aktivit, které mají dlouhodobé plány a cíle, a vedou ke zlepšení našich životních podmínek.

Životadárná energie REIKI

04/20/2019

Pro určité lidi je Reiki jednou z alternativních léčebných metod, pro někoho je to meditační technika, ale zároveň i způsob života. Reiki může pomoci ukázat cestu k uvolnění, klidu a harmonii. Název pochází ze slov „rei“, což znamená životodárný či všudypřítomný, a „ki“, které označuje energii či sílu. Přeložit tento termín je tedy možné jako „životodárná energie“. Bylo by mylné domnívat se, že Reiki je spjato s určitým náboženstvím.

Na počátku je však třeba připustit existenci i něčeho mimo běžné vnímání, něčeho nehmotného, jehož je Reiki součástí. Tradiční Reiki je prastaré umění léčby znovuobjevené v 19. století japonským duchovním Mikao Usui. Do naší republiky se tato meditační technika dostala v 90. letech minulého století. Podstatou celého systému je práce s univerzální energií a vedení k harmonizaci této energie ve všech aspektech našeho života. Pomocí Reiki lze harmonizovat vztahy k blízkým a k příbuzným, vytvářet pevné rodinné zázemí, rozvíjet intuici, nacházet a rozvíjet svůj talent a probudit cítění a vnímání.

Životadárná energie je tu stále s námi, naplňuje nás a proudí v nás cestou energetických drah. Pokud je vše tak, jak má, energie volně proudí tělem a neprojevují se nemoci. Pokud by se k nám nějaká nákaza přiblížila, tělo by se jí dokázalo bránit a nenechalo by nemoc propuknout. Ve skutečnosti však bývá situace jiná. Energie tělem neproudí do všech míst a zvyšuje se šance pro výskyt nemocí, které nás ohrožují. Pokud tedy systému člověka chybí energie nebo informace, je zapotřebí tyto nezbytné prvky dodat. Toto se děje předáváním energie Reiki, které je možné mimo jiné přikládáním rukou na místa na lidském těle.

Ten, kdo se naučí s Reiki pracovat, dokáže najít právě ta místa, kde se energie nedostává, a rozproudit ji. Zablokování energie souvisí totiž s myslí jedince, s jeho veškerými nahromaděnými a neodžitými situacemi a negativními emocemi. Pomocí Reiki lze podpořit vyléčení různých onemocnění, nejen fyzických, ale i psychických. V žádném případě se však nesnaží o nahrazení běžné lékařské péče, nestanovuje diagnózu, ale spíše běžnou léčbu doplňuje.

Novoluní v Beranu - 5. 4. 2019

04/05/2019

Beranem vše začíná a znamením Ryb končí. Do našich životů právě přirozeně spolu s přírodou vplouvá nový roční cyklus.

Živlem znamení Berana je oheň, který dodává impulzivní nárůst vnitřní energie, sílu, vůli k sebevyjádření spojenou s odvahou, rozhodností, spontánností, nadšením a samostatností, jenž nás vede k novým počátkům a tvořivosti. Pozor na vznětlivost a netrpělivost. Jedná se o nejdůležitější novoluní tohoto roku a další nový počátek naší cesty.

Novoluní v Beranu nás vede k tomu, abychom soustředili pozornost na podstatné priority a uzavřeli to, co již nemá budoucnost. Může k nám přijít příznivá energie do pracovní oblasti, kariéry či k realizaci vlastních projektů. Dostaneme šanci na zlepšení životních podmínek a hodnot. Aktivita je tedy na místě, a tak je potřeba vzít život do svých rukou. Plynout v souladu s energiemi, které nás obklopují, a které nám do života přinášejí další zajímavé situace a setkání.

 Čínský horoskop na rok 2019 - Rok zemského Vepře

02/04/2019

Čínskému roku 2018 propůjčil svou tvář zemský Pes, který v astrologii předpovídal období hojnosti, zlepšení mezilidských vztahů a celkové odvahy. Čínský horoskop na rok 2019 je ve znamení Vepře, Prasete. A co přinese nový čínský rok, komu se povede dobře, a kdo naopak bude zažívat těžké chvilky podle čínského horoskopu? Na to se podíváme v následujícím článku.

Čínský horoskop na rok 2019 předpovídá bohatství a štěstí

Čínský rok 2019 oficiálně začíná dne 5. února 2019 a čínský rok potrvá až do 24. ledna 2020. Podle čínské astrologie nám rok 2019 přinese vlnu štěstí a bohatství

V roce 2019 tedy bude ideální čas na to vhodně investovat peníze a zapracovat na svých majetkových poměrech. Podle čínské astrologie byste se také neměli bát vykročit ze své komfortní zóny, neboť nové příležitosti vám mohou přinést spoustu dobrého. 

2019 = Čínský nový rok bude poměrně úspěšný 

Kromě toho Čínský horoskop na rok 2019 předpovídá vlnu radosti, přátelství a lásky pro všechna znamení čínského zvěrokruhu. Podle čínské astrologie byste se tedy neměli bát navazovat nové kontakty, neboť se vám v roce 2019 mohou hodit jak v pracovní, tak osobní oblasti. 

Poslední dobrou zprávou je, že čínský horoskop na rok 2019 předpovídá víceméně šťastný a pohodový rok téměř pro všechna znamení zvěrokruhu. Vepř je totiž pozitivní, činorodé a aktivní znamení zvěrokruhu, a tak na sebe v roce 2019 přitáhne úspěch téměř v každé oblasti života. 

Rok Zemského Vepře - co nás čeká v roce 2019?

Čínský horoskop na rok 2019 sice přeje novým výzvám, i tak by si ale všechna znamení zvěrokruhu měla dávat dobrý pozor na promyšlenost jednotlivých kroků v osobním i pracovním životě. Riskantní podniky totiž v roce 209 nebudou tak úspěšné, jako právě dobře promyšlené akce.  

Stejnou vůli a organizovanost budete v roce 2019 muset prokázat také v oblasti finančních poměrů. Pokud chcete, aby se vám dařilo dobře, bude nutná askeze a přísnost k sobě samému. Pokud byste totiž příliš podlehli uvolněné atmosféře roku 2019, mohly by se vám peníze snadno rozkutálet a už nenajít cestu zpět. 

Element Země pro rok zemského Vepře

Dominantním prvkem roku 2019 bude element Země s Yinovou polaritou. Tento element bude mít za následek stabilizaci pomíjivých celoročních energií, které jsou tak typické pro rok zemského Vepře. 

Znamení Vepře = Prasete podle čínského horoskopu

Čínský horoskop znamení Vepře popisuje jako lidi optimistické, překypující energií, mírné a velmi flexibilní. Pro zrozence v tomto znamení není problém se přizpůsobit novým podmínkám, stejně tak Vepři rádi čelí výzvám. Ve svých cílech jsou vytrvalí, trpěliví a pro blaho své nebo svého okolí jsou ochotní leccos obětovat. 

Rok zemského Prasete - kdo je ve znamení Vepře?

Rok

Prasete

Začátek

Konec

1923

16.2.1923

4.2.1924

1935

4.2.1935

23.1.1936

1947

22.1.1947

9.2.1948

1959

8.2.1959

27.1.1960

1971

27.1.1971

24.2.1972

1983

13.2.1983

1.2.1984

1995

31.1.1995

18.2.1996

2007

18.2.2007

6.2.2008

2019

5.2.2019

24.1.2020

2031

23.1.2031

10.2.2032

Znamení Vepře - charakteristika

Kariéra

V oblasti kariéry přináší Vepřům úspěchy především jejich schopnost trpělivosti a skvělé vůle. Přestože mají Vepři poměrně dobrý tah na bránu, pokulhávají ale v jiných oblastech. Zrozenci ve znamení Vepře nejsou příliš dobří v týmové práci, v propracovanosti u dlouhodobých projektů a v trpělivosti. 

Vepři se nejlépe uplatní jako vědci, učitelé, umělci nebo marketingoví specialisté

Peníze

Máme dobrou zprávu pro všechny zrozence v roce Prasete. Podle čínské astrologie mají Vepři větší štěstí v oblasti financí, než jiná znamení. Na druhé straně ale Vepři trpí na jednu negativní vlastnost. Neumí spořit a vydělané peníze velmi snadno utratí. Mnohdy bez rozmyslu, cíle a za hlouposti. 

Láska a vztahy

Podle čínské astrologie jsou Vepři velmi dobrými životními partnery. Vepři jsou velmi entuziastičtí, umí být dobrými posluchači a jsou skvělými partnery. Na druhou stranu ale mají problém se seznámit a v lásce nejsou příliš sebevědomí. Jakmile se ale zamilují, jsou schopní pro druhého udělat maximum. Čínský horoskop na rok 2019zrozencům ve znamení Prasete předpovídá lepší zítřky. 

Zdraví 

Jako osobnosti sice Vepři překypují energií, jsou aktivní a činorodí. Co platí o mysli, neplatí ale o fyzické kondici a udržování těla. Vepři mohou mít genetické sklony k tloustnutí, různým nemocem a slabému imunitnímu systému.

Proto je velmi důležité, aby Vepři dbali na zdravé jídlo, dostatečně se hýbali a měli pravidelnou a správnou životosprávu. Rok zemského Vepře nabádá ke změnám, proto zapracujte na svých slabých stránkách. 

Pozitiva Vepřů

 • Vepři jsou velmi tolerantní, optimističtí a většinou nemají problém vyjít i se sebevíc komplikovaným člověkem. 
 • Jsou velmi loajální a oddaní svým nejbližším. Rádi vyslechnou problém blízkého člověka, pomůžou nebo poradí. 
 • Nejen o Psech se říká, že jsou věrní. To stejné platí pro zrozence ve znamení Prasete. 
 • Jsou upřímní a pokud můžou, vyhýbají se lžím. 

Negativa Vepřů

 • Vepři mají sklony k lenosti, povalování se, a s tím souvisejícím tloustnutí. 
 • Vepři obecně nejsou příliš dobří v komunikaci a navazování nových známostí. Mohou mít tedy problém navázat nová přátelství nebo partnerské vztahy. 
 • Vepři neznají únosnou mez. Pokud si Vepři dělají legraci z někoho jiného, většinou neví, kdy přestat. 
 • Někdy mohou být Vepři až příliš váhaví, pomalí a nepraktičtí v osobním životě. 

Roky Prasete:

1923, 1935, 1947, 1959 (rok zemského Vepře), 1971, 1983, 1995, 2007, 2019 (rok zemského Vepře), 2031, 2043


8 faktů o čínském znamení Vepře 

 • Čínské jméno: Pig
 • Šťastná čísla: 2, 5, 8
 • Barva: žlutá, šedá, zlatá, hnědá
 • Nejvíce vhodné znamení:Tygr, Zajíc, Ovce
 • Nejméně vhodné znamení:Had, Opice
 • Šťastné květiny: hortenzie, sedmikrásky, slunečnice
 • Šťastný směr: severovýchod, jihovýchod
 • Primární vlastnosti: optimismus, entuziasmus, zbrklost

Slavní Vepři

Ernest Hemingway, Stephen King, Ewan McGregor, Woody Allen, Rachel Weisz, Amy Winehouse, Mila Kunis, Ronald Reagan, Alfred Hitchcock, Lucille Ball, Nicholas Brendon, Carrie Underwood, Elon Musk, Jules Verne, Edward Snowden, Alain Delon, Jackson Pollock 

Není Vepř jako Vepř

Možná jste v čínských znamení maličko ztracení. Pojďme si proto tajemství čínských znamení připomenout. Čínská astrologie rozlišuje 12 různých znamení. Jmenovitě se jedná o Krysu, Buvola, Tygra, Zajíce, Draka, Hada, Koně, Kozu, Opici, Kohouta, Psa a právě Vepře. Každé znamení se ale dělí ještě na 5 elementů - a to podle toho, kdy se zrozenec narodil. Jedná se o element dřeva, ohně, země, kovu a vody. 

A právě proto můžeme spatřit poměrně velké rozdíly i mezi jednotlivými zrozenci ve znamení Vepře, viz specifikace níže. 

5 elementů

 • Dřevěný Vepř- Upřímní lidé, kteří s každým vyjdou. Mají však sklony k zbrklosti. 
 • Ohnivý Vepř- Lidé se šťastnými kartami v oblasti zdraví. Ohniví Vepři rádi spolupracují v týmu. 
 • Zemský Vepř- Tito zrozenci mají skvělé komunikační schopnosti a vždy jsou v obklopení lidí. 
 • Kovový Vepř- Upřímní a nápomocní lidé. Jejich silnou stránkou je tolerance. 
 • Vodní Vepř- Zodpovědní lidé, kteří jsou ale někdy příliš vážní a neumí se uvolnit. 

Jaký je zemský Vepř - vládce pro rok 2019?

 • Lidé ve znamení zemského Vepře se narodili v roce 1959.
 • A ve znamení zemského Vepře budou samozřejmě i všichni lidé, kteří se narodí v roce 2019- konkrétně v období od 5. února 2019 do 24. ledna 2020
 • Element země zrozencům ve znamení Vepře propůjčuje velké množství pozitivních i negativních vlastností. Znamení Vepře jako takového neoplývá příliš dobrými komunikačními schopnostmi a tito lidé mohou mít problém navázat nové vztahy.
 • Zemští Vepři se ale této charakteristice vymykají. A podle čínské astrologie jsou naopak v komunikaci velmi dobří a šikovní. 
 • Mezi jejich další přednosti patří silná empatie, soucit a touha pomáhat druhým.
 • Na druhou stranu jsou zemští Vepři poměrně přísní a mají sklony k workoholismu. Tím pádem zemští Vepři často upozaďují vztahy, rodinu nebo svůj volný čas. 

 http://www.spektrumzdravi.cz/