Životadárná energie REIKI

Pro určité lidi je Reiki jednou z alternativních léčebných metod, pro někoho je to meditační technika, ale zároveň i způsob života. Reiki může pomoci ukázat cestu k uvolnění, klidu a harmonii. Název pochází ze slov „rei“, což znamená životodárný či všudypřítomný, a „ki“, které označuje energii či sílu. Přeložit tento termín je tedy možné jako „životodárná energie“. Bylo by mylné domnívat se, že Reiki je spjato s určitým náboženstvím.

Na počátku je však třeba připustit existenci i něčeho mimo běžné vnímání, něčeho nehmotného, jehož je Reiki součástí. Tradiční Reiki je prastaré umění léčby znovuobjevené v 19. století japonským duchovním Mikao Usui. Do naší republiky se tato meditační technika dostala v 90. letech minulého století. Podstatou celého systému je práce s univerzální energií a vedení k harmonizaci této energie ve všech aspektech našeho života. Pomocí Reiki lze harmonizovat vztahy k blízkým a k příbuzným, vytvářet pevné rodinné zázemí, rozvíjet intuici, nacházet a rozvíjet svůj talent a probudit cítění a vnímání.

Životadárná energie je tu stále s námi, naplňuje nás a proudí v nás cestou energetických drah. Pokud je vše tak, jak má, energie volně proudí tělem a neprojevují se nemoci. Pokud by se k nám nějaká nákaza přiblížila, tělo by se jí dokázalo bránit a nenechalo by nemoc propuknout. Ve skutečnosti však bývá situace jiná. Energie tělem neproudí do všech míst a zvyšuje se šance pro výskyt nemocí, které nás ohrožují. Pokud tedy systému člověka chybí energie nebo informace, je zapotřebí tyto nezbytné prvky dodat. Toto se děje předáváním energie Reiki, které je možné mimo jiné přikládáním rukou na místa na lidském těle.

Ten, kdo se naučí s Reiki pracovat, dokáže najít právě ta místa, kde se energie nedostává, a rozproudit ji. Zablokování energie souvisí totiž s myslí jedince, s jeho veškerými nahromaděnými a neodžitými situacemi a negativními emocemi. Pomocí Reiki lze podpořit vyléčení různých onemocnění, nejen fyzických, ale i psychických. V žádném případě se však nesnaží o nahrazení běžné lékařské péče, nestanovuje diagnózu, ale spíše běžnou léčbu doplňuje.

Více se dozvíte na semináři Reiki I. a II.

 

 

Čínský horoskop na rok 2019 - Rok zemského Vepře

02/04/2019

 

Čínskému roku 2018 propůjčil svou tvář zemský Pes, který v astrologii předpovídal období hojnosti, zlepšení mezilidských vztahů a celkové odvahy. Čínský horoskop na rok 2019 je ve znamení Vepře, Prasete. A co přinese nový čínský rok, komu se povede dobře, a kdo naopak bude zažívat těžké chvilky podle čínského horoskopu? Na to se podíváme v následujícím článku.

Čínský horoskop na rok 2019 předpovídá bohatství a štěstí

Čínský rok 2019 oficiálně začíná dne 5. února 2019 a čínský rok potrvá až do 24. ledna 2020. Podle čínské astrologie nám rok 2019 přinese vlnu štěstí a bohatství

V roce 2019 tedy bude ideální čas na to vhodně investovat peníze a zapracovat na svých majetkových poměrech. Podle čínské astrologie byste se také neměli bát vykročit ze své komfortní zóny, neboť nové příležitosti vám mohou přinést spoustu dobrého. 

2019 = Čínský nový rok bude poměrně úspěšný 

Kromě toho Čínský horoskop na rok 2019 předpovídá vlnu radosti, přátelství a lásky pro všechna znamení čínského zvěrokruhu. Podle čínské astrologie byste se tedy neměli bát navazovat nové kontakty, neboť se vám v roce 2019 mohou hodit jak v pracovní, tak osobní oblasti. 

Poslední dobrou zprávou je, že čínský horoskop na rok 2019 předpovídá víceméně šťastný a pohodový rok téměř pro všechna znamení zvěrokruhu. Vepř je totiž pozitivní, činorodé a aktivní znamení zvěrokruhu, a tak na sebe v roce 2019 přitáhne úspěch téměř v každé oblasti života. 

Rok Zemského Vepře - co nás čeká v roce 2019?

Čínský horoskop na rok 2019 sice přeje novým výzvám, i tak by si ale všechna znamení zvěrokruhu měla dávat dobrý pozor na promyšlenost jednotlivých kroků v osobním i pracovním životě. Riskantní podniky totiž v roce 209 nebudou tak úspěšné, jako právě dobře promyšlené akce.  

Stejnou vůli a organizovanost budete v roce 2019 muset prokázat také v oblasti finančních poměrů. Pokud chcete, aby se vám dařilo dobře, bude nutná askeze a přísnost k sobě samému. Pokud byste totiž příliš podlehli uvolněné atmosféře roku 2019, mohly by se vám peníze snadno rozkutálet a už nenajít cestu zpět. 

Element Země pro rok zemského Vepře

Dominantním prvkem roku 2019 bude element Země s Yinovou polaritou. Tento element bude mít za následek stabilizaci pomíjivých celoročních energií, které jsou tak typické pro rok zemského Vepře. 

Znamení Vepře = Prasete podle čínského horoskopu

Čínský horoskop znamení Vepře popisuje jako lidi optimistické, překypující energií, mírné a velmi flexibilní. Pro zrozence v tomto znamení není problém se přizpůsobit novým podmínkám, stejně tak Vepři rádi čelí výzvám. Ve svých cílech jsou vytrvalí, trpěliví a pro blaho své nebo svého okolí jsou ochotní leccos obětovat. 

Rok zemského Prasete - kdo je ve znamení Vepře?

Rok

Prasete

Začátek

Konec

1923

16.2.1923

4.2.1924

1935

4.2.1935

23.1.1936

1947

22.1.1947

9.2.1948

1959

8.2.1959

27.1.1960

1971

27.1.1971

24.2.1972

1983

13.2.1983

1.2.1984

1995

31.1.1995

18.2.1996

2007

18.2.2007

6.2.2008

2019

5.2.2019

24.1.2020

2031

23.1.2031

10.2.2032

Znamení Vepře - charakteristika

Kariéra

V oblasti kariéry přináší Vepřům úspěchy především jejich schopnost trpělivosti a skvělé vůle. Přestože mají Vepři poměrně dobrý tah na bránu, pokulhávají ale v jiných oblastech. Zrozenci ve znamení Vepře nejsou příliš dobří v týmové práci, v propracovanosti u dlouhodobých projektů a v trpělivosti. 

Vepři se nejlépe uplatní jako vědci, učitelé, umělci nebo marketingoví specialisté

Peníze

Máme dobrou zprávu pro všechny zrozence v roce Prasete. Podle čínské astrologie mají Vepři větší štěstí v oblasti financí, než jiná znamení. Na druhé straně ale Vepři trpí na jednu negativní vlastnost. Neumí spořit a vydělané peníze velmi snadno utratí. Mnohdy bez rozmyslu, cíle a za hlouposti. 

Láska a vztahy

Podle čínské astrologie jsou Vepři velmi dobrými životními partnery. Vepři jsou velmi entuziastičtí, umí být dobrými posluchači a jsou skvělými partnery. Na druhou stranu ale mají problém se seznámit a v lásce nejsou příliš sebevědomí. Jakmile se ale zamilují, jsou schopní pro druhého udělat maximum. Čínský horoskop na rok 2019zrozencům ve znamení Prasete předpovídá lepší zítřky. 

Zdraví 

Jako osobnosti sice Vepři překypují energií, jsou aktivní a činorodí. Co platí o mysli, neplatí ale o fyzické kondici a udržování těla. Vepři mohou mít genetické sklony k tloustnutí, různým nemocem a slabému imunitnímu systému.

Proto je velmi důležité, aby Vepři dbali na zdravé jídlo, dostatečně se hýbali a měli pravidelnou a správnou životosprávu. Rok zemského Vepře nabádá ke změnám, proto zapracujte na svých slabých stránkách. 

Pozitiva Vepřů

 • Vepři jsou velmi tolerantní, optimističtí a většinou nemají problém vyjít i se sebevíc komplikovaným člověkem. 
 • Jsou velmi loajální a oddaní svým nejbližším. Rádi vyslechnou problém blízkého člověka, pomůžou nebo poradí. 
 • Nejen o Psech se říká, že jsou věrní. To stejné platí pro zrozence ve znamení Prasete. 
 • Jsou upřímní a pokud můžou, vyhýbají se lžím. 

Negativa Vepřů

 • Vepři mají sklony k lenosti, povalování se, a s tím souvisejícím tloustnutí. 
 • Vepři obecně nejsou příliš dobří v komunikaci a navazování nových známostí. Mohou mít tedy problém navázat nová přátelství nebo partnerské vztahy. 
 • Vepři neznají únosnou mez. Pokud si Vepři dělají legraci z někoho jiného, většinou neví, kdy přestat. 
 • Někdy mohou být Vepři až příliš váhaví, pomalí a nepraktičtí v osobním životě. 

Roky Prasete:

1923, 1935, 1947, 1959 (rok zemského Vepře), 1971, 1983, 1995, 2007, 2019 (rok zemského Vepře), 2031, 2043


8 faktů o čínském znamení Vepře 

 • Čínské jméno: Pig
 • Šťastná čísla: 2, 5, 8
 • Barva: žlutá, šedá, zlatá, hnědá
 • Nejvíce vhodné znamení:Tygr, Zajíc, Ovce
 • Nejméně vhodné znamení:Had, Opice
 • Šťastné květiny: hortenzie, sedmikrásky, slunečnice
 • Šťastný směr: severovýchod, jihovýchod
 • Primární vlastnosti: optimismus, entuziasmus, zbrklost

Slavní Vepři

Ernest Hemingway, Stephen King, Ewan McGregor, Woody Allen, Rachel Weisz, Amy Winehouse, Mila Kunis, Ronald Reagan, Alfred Hitchcock, Lucille Ball, Nicholas Brendon, Carrie Underwood, Elon Musk, Jules Verne, Edward Snowden, Alain Delon, Jackson Pollock 

Není Vepř jako Vepř

Možná jste v čínských znamení maličko ztracení. Pojďme si proto tajemství čínských znamení připomenout. Čínská astrologie rozlišuje 12 různých znamení. Jmenovitě se jedná o Krysu, Buvola, Tygra, Zajíce, Draka, Hada, Koně, Kozu, Opici, Kohouta, Psa a právě Vepře. Každé znamení se ale dělí ještě na 5 elementů - a to podle toho, kdy se zrozenec narodil. Jedná se o element dřeva, ohně, země, kovu a vody. 

A právě proto můžeme spatřit poměrně velké rozdíly i mezi jednotlivými zrozenci ve znamení Vepře, viz specifikace níže. 

5 elementů

 • Dřevěný Vepř- Upřímní lidé, kteří s každým vyjdou. Mají však sklony k zbrklosti. 
 • Ohnivý Vepř- Lidé se šťastnými kartami v oblasti zdraví. Ohniví Vepři rádi spolupracují v týmu. 
 • Zemský Vepř- Tito zrozenci mají skvělé komunikační schopnosti a vždy jsou v obklopení lidí. 
 • Kovový Vepř- Upřímní a nápomocní lidé. Jejich silnou stránkou je tolerance. 
 • Vodní Vepř- Zodpovědní lidé, kteří jsou ale někdy příliš vážní a neumí se uvolnit. 

Jaký je zemský Vepř - vládce pro rok 2019?

 • Lidé ve znamení zemského Vepře se narodili v roce 1959.
 • A ve znamení zemského Vepře budou samozřejmě i všichni lidé, kteří se narodí v roce 2019- konkrétně v období od 5. února 2019 do 24. ledna 2020
 • Element země zrozencům ve znamení Vepře propůjčuje velké množství pozitivních i negativních vlastností. Znamení Vepře jako takového neoplývá příliš dobrými komunikačními schopnostmi a tito lidé mohou mít problém navázat nové vztahy.
 • Zemští Vepři se ale této charakteristice vymykají. A podle čínské astrologie jsou naopak v komunikaci velmi dobří a šikovní. 
 • Mezi jejich další přednosti patří silná empatie, soucit a touha pomáhat druhým.
 • Na druhou stranu jsou zemští Vepři poměrně přísní a mají sklony k workoholismu. Tím pádem zemští Vepři často upozaďují vztahy, rodinu nebo svůj volný čas. 

 http://www.spektrumzdravi.cz/