Energetická aromaterapie - esenciální oleje

 

 

Již od nepaměti se léčivé rostliny používají k hojení různých neduhů. První oficiální prameny o používání olejů však sahají do Egypta, do biblických dob a do starého Řecka. V posledním dvacetiletí velké zkušenosti s oleji a návrat k přírodním terapeutickým postupům vystupňovaly velký zájem a touhu o používání aromaesencí.

Co je éterický olej?

Éterický olej (olejové esence) je koncentrovaný reprezentant rostliny, nositel její životní energie a charakteristických vlastností. Je to nejéteričtější a nejjemnější součást rostliny a jeho terapeutické účinky probíhají na vyšší úrovni než přímý účinek celé rostliny či extraktu. Olejové esence se nacházejí v nepatrných kapičkách v kořenech, květech, listech, kůře, pryskyřicích a plodech.

Jak se získávají éterické oleje?

Kvalitní oleje se získávají destilací vodní parou, lisováním za studena (citrusové plody), nebo extrakcí v alkoholu. Nekvalitní oleje jsou extrahovány v chemických rozpouštědlech, které nejsou z olejů plně odstranitelné. Tato metoda je lacinější a tomu odpovídá i nižší cena. Dnešní průmysl dokáže vyrobit i chemické náhražky, které bývají pro laika k nerozeznání, jsou levné, ale k terapeutickým účelům nepoužitelné. Navíc působení syntetik na lidský organismus je velmi škodlivé!

Trvanlivost

Nejvíce esencím škodí účinky tepla, světla, vzduchu a vlhkosti. Proto se esence uchovávají v tmavých nádobách z hnědého či fialového skla, které nepropouští světlo. Současně by oleje neměly být vystavovány velkému teplu a vlhku. Proti vzduchu se lze bránit dobrým a včasným uzavřením lahvičky.

Působení éterických olejů (esencí)

Můžeme říci, že energie rostlin ukrytá v oleji nastoluje v lidském těle zdraví a harmonii. Navyšuje tělesné energetické vibrace, pomáhá pozvednout a otevřít naše vědomí a vytváří kolem lidské aury ochranný film před nízkými či negativními energiemi.

Tělo

Zásluhou životní energie probíhá v těle aktivita - regulace teploty, tlaku, dýchání, rovnováha chemických prvků, podpora činnosti lymfatického i trávicího systému, nervové soustavy apod. Jednoduše řečeno, oleje probouzí (povzbuzují) určitý hojivý proces, který byl již dávno do těla vložen a je pro tělo přirozený.

Vůně

Přes čichové neurony stimulují mozkový systém a ten spouští reakce celého organismu.

Mysl

Skutečnost, že náš psychický stav ovlivňuje stav fyzický, je dnes známa. Mysl a tělo tedy na sebe neustále působí na hluboké úrovni, což především v dnešní stresované době vede k nejrůznějším problémům psychickým a následně fyzickým. Esence působící prostřednictvím čichu na nervový systém umožňuje správnou činnost tělních pochodů (zažívání, relaxaci, spánek apod.). Esence lze používat k terapeutickým účelům jako běžné uklidňující a ulehčující prostředky, které však působí organičtěji a jemněji. Jejich velkou devizou je neškodnost, oproti používání psychofarmak.

Osobní sezení

Aromaterapie může proběhnout osobně na lehátku v poradně Oáza duše. Délka sezení je cca 1 hodina. 

Aromaterapii dále doplňuji o energii Reiki, krystaloterapii, aplikaci tělových svící a harmonizaci čaker.

Cena: 990 Kč

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.